רשת א

רשת א

רשת א

אודות רשת א’

רשת א’ היא ערוץ הרדיו הראשון של קול ישראל ששידר בעברית. משדרת תכניות מגוונות בנושאי תרבות, אמנות, ספרות ושירה, מסורת, פולקלור, היסטוריה וייעוץ מומחים.

מנהלת רשת א’ שנבחרה ב-2008 היא צגה מלקו, שהייתה קודם לכן מנהלת מחלקת השידורים באמהרית.

בין תוכניותיה הידועות ניתן למנות את “אקדמיה באלף” של בני הנדל ששידרה הרצאות אקדמיות, אך ירדה מלוח השידורים במרץ 2005 ועוררה בכך את זעמם של אלפי המאזינים[דרוש מקור]. שידורי “אקדמיה באלף” חודשו בשנת 2010 (ואולי כבר ב-2009) הפעם בעריכתו והגשתו של איתן אלמוג המנהל היוצא של רשת א’.

עוד ידועה הרשת במחלקת הנוער של קול ישראל הפועלת בה. “בראש צעיר”, תוכנית הנוער של רשת א’, היא אחת מתוכניות הנוער הוותיקות ביותר בעולם הרדיו[דרוש מקור] ולמעשה הייתה הפלטפורמה הראשונה לנוער שסיפקה חשיפה מעשית לרדיו. התוכנית היוותה קרש קפיצה למגישיה הצעירים שפיתחו את כישורייהם העיתונאיים. בין מגישי התוכנית הבולטים אז והיום הם: יוסף טרגין, שתוכנית המדע הפופולרי שלו “עולם המדע” שודרה במשך כשלושים שנה, אריה אלדד – ח”כ מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, דליה סיגן – לימים עורכת תוכניות הנוער של קול ישראל, שרית לוי – שמיד עם סיום שידוריה הצטרפה ליחידת דובר צה”ל, נעה לנדאו, דפנה ליאל ומרב כהן – שהתגייסו לגלי צה”ל, וקריין החדשות אלעזר בן לולו – שמיד עם עזיבתו את המחלקה שימש ככתב צבאי בבטאון חיל האוויר ולאחר מכן מפיק ורכז מחלקת החדשות של עיתון “במחנה”, ועוד שדרנים וכתבים ידועים. (wikipedia)

 

רשת א
Filed in:
© FromIL. All rights reserved.